1993 yılında dış ticaret şirketi olarak kurulan ve günümüzde doğal taş sektöründe üretici ve ihracatçı olarak faaliyet göstermekte olan Solemar Mermer, Denizli’de bulunan aylık 30,000 m2 üretim kapasiteli fabrikasında gerçekleştirdiği üretiminin %95’ini dünya genelinde 16 ülkeye ihraç etmektedir. 

Kurulduğu ilk günden beri sürekli büyüme gösteren firmamız, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için Mayıs 2015’te Kocabaş, Denizli’de, 2007 yılından beri faaliyet gösterdiği fabrikasının 3 katı alanda kurulu yeni fabrikasına taşınmıştır. Fabrika fotoğrafları için tıklayın.

Ürün gamımız kendi ocağımızdan çıkardığımız siyah mermerimiz ve dünyaca ünlü Denizli traverteninin iki çeşitinin yanısıra Ivory, Noce, Silver ve Gold traverten ile Türkiye’nin seçkin mermer, limra ve oniks renklerinden oluşmaktadır.

Standart olarak ürettiğimiz A.B.D. ve Avrupa ölçülerine ek olarak, talep olduğunda farklı malzemeleri ve farklı ebatları da işleyebilmekteyiz. Firmamız şu ana dek 7 farklı ülkede çeşitli projelere de farklı malzemeler tedarik etmiştir.

Sektördeki en yüksek kalite kontrol standartlarından birine sahip olan firmamızda kalite kontrol ocakta blok seçimiyle başlar. Konusunda uzman olan mühendislerimizin seçmiş olduğu bloklar, fabrikamızda 7 basamaklı kalite kontrol sistemi gözetiminde firmamızın kalite standartlarına ve müşterilerimizin beklentilerine uygun olarak bitmiş mamul haline getirilir, ambalajlanır ve sevk edilir.

Misyonumuz, müşterilerimize doğal taş ürünlerini en yüksek kalitede, en uygun fiyatlarla ve en yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyerek sağlamaktır. Kuruluşundan beri pazar ve müşteri odaklı olarak çalışan firmamızda öncelik müşteri memnuniyetidir.

Ailemiz

Bekir AteşKurucu & Başkan

Firmamızın kurucusu ve başkanı Bekir Ateş, 1949 Denizli doğumlu olup ilk, orta, lise eğitimini Denizli’de yapmıştır. Yüksek öğrenimini Makine Yüksek Mühendisi olarak Almanya’da tamamlamış ve 1974-1993 tarihleri arasında kurucu ortağı olduğu, Denizli’de ilk ihracat yapan ve ilk sanayi kuruluşlarından biri olan Uygar Motor A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü pozisyonlarında bulunmuştur. 1993’te Solemar’ın temellerini atan ve kurulduğu tarihten beri Solemar’ın başında olan Bekir Ateş, evli ve iki çocuk babasıdır, çok iyi derecede Almanca ve Kazakça konuşabilmektedir.

Banu AteşBaşkan Yardımcısı

Firmamızın başkan yardımcısı Banu Ateş, 1976 yılında Denizli’de doğmuştur. 1994 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun olmuş ve ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü bitirmiştir. Bir süre Egebank Teftiş Kurulu’nda çalıştıktan sonra A.B.D.’de University of California, Irvine’da Dijital Sanatlar okumuştur. 2010 yılına kadar A.B.D.’de kalan ve Solemar’ın yurtdışı operasyonlarını yöneten Banu Ateş, 2010 yılında Türkiye’ye dönmüş ve şirketimizin o tarihten beri yaşadığı yüksek büyüme ivmesinde etkin rol oynamıştır.

Behlül AteşSatış Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Firmamız satış pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Behlül Ateş, 1980 Denizli doğumludur. İlk ve orta eğitimini Denizli’de, lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur. 2003-2005 tarihleri arasında Faber Mermer’de Satış Pazarlama İhracat Müdürlüğü, 2006-2011 tarihleri arasında A.B.D.’de M S International, Inc. firmasında Satış Direktörlüğü ve son olarak 2011-2013 tarihleri arasında yine A.B.D.’de Bedrosians Tile & Stone firmasında Plakalardan Sorumlu Direktör pozisyonlarında çalıştıktan sonra 2013 yılı sonunda firmamız bünyesine katılmıştır.